Aktualności

Kategoria zielona na kortach Orła

W dniu 20 lutego odbył się w naszym klubie turniej Tenis 10 w kategorii zielonej. W zawodach wzięło udział 7 chłopców i 6 dziewcząt. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy gdzie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” i potem wyłaniano dwie najlepsze osoby do fazy półfinałowej.

W jednej grupie znalazła się Alicja Koczocik, Julia Teuchman (trenujące w naszej akademii) i Julia Kaczorowska (WTS Deski). Obie nasze zawodniczki pokonały Kaczorowską bilansem 4/2 4/0. W siostrzanej walce lepsza okazała się Teuchman wygrywając 4/1 4/0. Nasze podopieczne wyszły z grupy do fazy półfinałowej.
W drugiej grupie nasza zawodniczka Sonia Bojarska znalazła się z Zuzanną Zieją (Fundacja Akademia Sportu PRO-AM Warszawa) i Antoniną Woroszylską (KT Ginter Warszawa). Bojarska mecz z Zieją wygrała bilansem 4/0 4/0, a z Woroszylską 4/1 4/3 (2), co dało jej pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów.
W fazie półfinałowej Sonia w meczu z Alicją zwyciężyła 4/0 4/1, natomiast Julia uległa po bardzo ciężkim meczu Woroszylskiej 2/4 4/3 (2) 10/6. W finale Sonia nie dała szans swojej grupowej przeciwniczce wygrywając 4/0 4/0.
Chłopcy również swój turniej rozgrywali w dwóch grupach. W pierwszej znalazł się trenujący u nas Marcel Mizerski (KT Ginter), Franek Wierzchowski (niezrzeszony) i Juliusz Stańczyk (niezrzeszony). Marcel niestety uległ Frankowi 0/4 2/4 i Juliuszowi 1/4 0/4.
W drugiej grupie znaleźli się Ludwik Klepacz (KT Ginter), Dawid Lewandowski (A.M Tenis Warszawa) (obaj trenujący na co dzień w naszej akademii), Grzegorz Zemła (niezrzeszony) i Cyprian Lukasek (ST Tie Break Warszawa). Ludwik pokonał Dawida 4/1 4/1, uległ Zemle 0/4 0/4 i zwyciężył z Lukaskiem 4/1 4/0 i awansował do fazy półfinałowej z drugiego miejsca. Dawid w meczu Zemłą uległ 1/4 1/4, a z Lukaskiem wygrał bilansem 2/4 4/2 10/5 i niestety nie udało mu się awansować do dalszej fazy turnieju.
W półfinałach Ludwik uległ po zaciętym meczu Wierzchowskiemu 2/4 4/0 6/10. W drugim meczu Zemła pokonał Stańczyka 4/1 4/0. W finale pokonał Wierzchowskiego 4/0 4/1.
Reasumując nasi zawodnicy zakończyli w większości turniej na podium. Sonia Bojarska wygrała turniej dziewcząt, Alicja Koczocik, Julia Teuchman i Ludwik Klepacz zajęli trzecie miejsce.

 

Z kolei w Sopockim Klubie Tenisowym odbył się turniej OTK w kategorii młodzików. Dobry występ w grze podwójnej zanotował Kajetan Kossakowski. W parze z Karolem Romerem dotarli do półfinału.
W pierwszej rundzie chłopcy wygrali z parą Deyna/Kaszubowski 6/3 6/4. Niestety w półfinale musieli uznać wyższość rozstawionych z numerem jeden Marcelem Kamrowskim i Filipem Pieczonką. Kajtek wraz z partnerem ulegli 1/6 1/6.

 

Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych podopiecznych. Gratulujemy!!!!
revolution slider plugins-->