Aktualności

Dobra passa naszych zawodników

image2 (2)Maj to miesiąc, w którym sezon letni rozkręca się na dobre. Nasze zawodniczki wzięły udział w kilku turniejach w miniony weekend i rywalizowały w turnieju międzynarodowym w Radomiu.

Puławy
W turnieju OTK kadetek wzięły udział nasze trzy zawodniczki: Patrycja Miazek w singlu dotarła do ćwierćfinału, Zuzia Filipecka również w singla była w ćwierćfinale, a w grze podwójnej razem w parze z Nadią Brunzlow stanęły na najwyższym stopniu podium, Nadia Brunzlow dotarła do półfinału gry pojedynczej.
Pobiedziska
W turnieju OTK juniorek wzięła udział Agata Jurczak. Nasza zawodniczka zostala rozstawiona w turnieju z numerem czwartym. W pierwszej rundzie bez żadnych problemów wygrała z zawodniczkom gospodarzy Zofią Bujakiewicz 6/0 6/0. W ćwierćfinale również bez żadnych problemów pokonała Martę Zając (WKS Grunwald Poznań) 6/2 6/0. W półfinale Agata po zaciętym trzy godzinnym pojedynku musiała uznać wyższość Paulinie Bednarczyk przegrywając 1/6 7/6 (5) 6/7 (4).
Radom
W turnieju z cyklu Tennis Europe cat.3 również mieliśmy dużą reprezentację, która spisała się znakomicie. Zuzia Filipecka w singlu odpadła w pierwszej rundzie po znakomitym meczu przeciwko drugiej rozstawionej z Łotwy, a w deblu była w ćwierćfinale. Zuzia Dziewięcka w grze pojedynczej dotarła do drugiej rundy gdzie uległa swojej koleżance klubowej Ani Dereckiej. Ania w singla dotarła do ćwierćfinału, a w deblu razem w parze z Nadią Brunzlow nie miały sobie równych i zwyciężyły w całym turnieju. Nadia w grze pojedynczej zakończyła turniej na drugiej rundzie gdzie również stanęła na przeciwko swojej koleżance klubowej Martynie Habrych. Martyna w singlu odpadła w ćwierćfinale, a w deblu w parze z Olą Jeleń dotarła do finału.
Zielona Góra
W turnieju grupowym seniorek znakomicie spisała się Agata Jurczak, która zajęła 3 miejsce w singlu. W pierwszej grupie nasza zawodniczka pokonała Aleksandrę Kuleszę 6/1 6/1 i Karolinę Wędzonkę 7/5 6/1. W drugiej grupie Agata przegrała z Katarzyną Wysoczańską 3/6 0/6 i z Joanną Skrzypczyńską 2/6 6/7 (5).
Warszawa
Alan Bojarski wystąpił w turnieju WTK 5 kadetów do lat 16. Nasz zawodnik, który dopiero w lipcu skończy 13 lat triumfował w całej imprezie!!
W pierwszej rundzie Alan jako rozstawiony miał wolny los. W drugim meczu pokonał Beniamina Wojtyńskiego 7/6 (6) 6/1. W ćwierćfinale wygrał z dwójką turniejową 6/3 6/3. W półfinale orłowianin był lepszy od Kacpra Long Vu pewnie wygrywając 6/2 6/0. W finale Alan spotkał się z Andrzejem Zychowiczem. Po ciężkim meczu nasz zawodnik zwyciężył 6/4 6/4. W turnieju tym brał udział również nasz zawodnik Janek Gryglas, który w grze pojedynczej dotarł do ćwierćfinału, a w deblu odpadł w półfinale.

 

Maj to dopiero początek sezonu. Już dzisiaj duża reprezentacja WTS Orzeł bierze udział w turnieju z cyklu Tennis Europe cat.2 w Zabrzu. Trzymamy kciuki!!!
revolution slider plugins-->