Aktualności

Nasze najmłodsze zawodniczki cały czas w natarciu.

W miniony weekend Julia Teuchman, Pola Wylęga, Maja Kowalik oraz Alicja Koczocik rywalizowały w turnieju w kategorii zielonej na kortach warszawskiej Spójni.

Dziewczynki były podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie rywalizowały Ala, Julka oraz Julia Pacocha (Tennis Life Brwinów). Do ostatniej piłki nie wiadomo było, która z dziewczynek zwycięży w tej grupie. W pierwszym meczu Ala wygrała z zawodniczką z Brwinowa 4/1 4/2. Następnie na kort wyszła Julia Teuchman, która po bardzo zaciętym i pełnym dramaturgii meczu przegrała 1/4 4/3(4) 8/10 ze swoją imienniczką. Okazało się, że był to dopiero przedsmak tego co zobaczyliśmy w ostatnim meczu tej grupy. Ala z Julką zagrały najlepszy mecz turnieju. Pierwszego seta wygrała Ala 4/2 i następnie prowadziła już 2/0. Jula jednak walczyła do końca i zwyciężyła w drugim secie 4/3 (4). W super tie breaku Julka prowadziła już 8/3. Tym razem Ala się nie poddała i doprowadziła do remisu po 10. Żadna z dziewczynek jednak nie zamierzała odpuścić i dopiero po blisko 2 godzinach rywalizacji Ala zwyciężyła wynikiem 18/16 i zameldowała się w finale.

W drugiej grupie emocji było zdecydowanie mniej. Do Majki i Poli dołączyła Zosia Sykus. W pierwszym meczu tej grupy nasze zawodniczki rywalizowały razem. Mimo wyniku 4/2 4/1 dla Majki, mecz był bardzo wyrównany. Praktycznie w każdym gemie dziewczynki grały na przewagi. Następnie na kort wyszła Majka z Zosią. Po blisko godzinnej walce, wygrała nasza zawodniczka czym zapewniła sobie zwycięstwo w grupie i miejsce w finale. Wynik brzmiał 4/2 2/4 11/9. Niestety w ostatnim meczu przy prowadzeniu Poli 2/0, Zosia oddała walkowera z powodu kontuzji.

Finał był wewnętrzną sprawą zawodniczek WTS Orzeł. Alicja wygrała z Majką wynikiem 4/1 4/0.

Wielkie brawa należą się każdej z naszych zawodniczek!!!!
Dla Ali za zwycięstwo w całym turnieju.
Dla Julki, za świetną grę i wolę walki, dla której był to pierwszy turniej po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej złamaniem ręki.
Dla Majki, która jeszcze na początku tego roku grała w kategorii czerwonej a obecnie rywalizuje se starszymi koleżankami
Dla Poli, która dopiero rozpoczyna rywalizację turniejową i z meczu na mecz gra coraz lepiej (był to jej drugi turniej w życiu).

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Jesteśmy z Was dumni 🙂

revolution slider plugins-->